BetWinMMA.com

Zarabiaj na sportach walki!

Analiza walk – UFC Fight Night: Holloway vs Kattar

Jacob Kilburn vs Austin Lingo
Obaj są głównie strikerami, a grappling oraz zapasy to ich słabość, są twardzi, dobrzy kondycyjnie, agresywni, niebezpieczni. Kilburn ma może więcej do zaoferowania w obszarze kopnięć, Lingo jest zaś lepiej ułożonym bokserem. Walka jest wyrównana i może skończyć się nokautem z obu stron, ale skłaniam się w stronę Austina.

David Zawada vs Ramazan Emeev
Kolejna, w mojej opinii wyrównana walka. Emeev to bardzo wszechstronny zawodnik, który na pewno ma przewagę zapaśniczą, dobrą kontrolę w klinczu i zapewne w ten sposób będzie chciał „wymęczyć” decyzję. W stójce też umie nieźle walczyć z kontry podczas gdy David bywa nieco przewidywalny w swoich kombinacjach, co nie zmienia faktu że to Zawada jest dużo aktywniejszy, lepszy boksersko od strony ofensywnej, uderza mocniej. Z pleców także będzie zadawał ciosy, szukał poddań i myślę że dzięki właśnie aktywności moze jak najbardziej wygrać decyzją. Równie dobrze jednak Ramazan może go zamęczyć w obszarze klinczersko-zapaśniczym i skłaniałbym się prędzej ku temu scenariuszowi.

Justin Tafa vs Carlos Felipe
Obaj to brawlerzy. Tafa zazwyczaj walczył bardzo chaotycznie i agresywnie, ale w ostatniej walce pokazał że jest zawodnikiem rozwijającym się, wyciągającym wnioski i cierpliwie okopywał nogę, czekając na swoją okazję. Uderza z pewnością dużo mocniej od Felipe, ale ten jest wytrzymały, będzie też stroną aktywniejszą, jego boks jest znacznie lepiej ułożony, składa całkiem dobre kombinacje, atakuje korpus, to Justin będzie na wstecznym i to on będzie się męczył szybciej. Jeśli Tafa nie skończy Carlosa wcześnie, to Felipe najprawdopodobniej go wypunktuje, nie wykluczając też rozbicia zależącego bardziej od ilości ciosów niż mocy pojedynczego, bo jak na wagę ciężką, Felipe nie wyróżnia się kowadłem w łapie.

Nassourdine Imavov vs Phil Hawes
Imavov jest lepiej ułożonym strikerem, który dobrze kontruje, pracuje na nogach, korzysta z prostych, kopnięć, ale rzecz w tym że Hawes będzie stroną agresywniejszą, znacznie poprawił stójkę w ostatnich latach, uderza piekielnie mocno, dobrze zamyka na siatce, podczas gdy Imavov niekiedy się na nią cofa i generalnie od strony defensywnej jest średni. Jeśli przetrwa pierwszą rundę, jak najbardziej jest w stanie wygrać z Philem, czy jednak ten nie będzie zbyt eksplozywny i mocno bijący na początku? Biorąc pod uwagę jeszcze to że ma wyraźną przewagę zapaśniczą. Myślę, że Amerykaninowi uda się wygrać przez nokaut.

Punahele Soriano vs Dusko Todorovic
Zarówno Soriano jak i Todorovic są niebezpiecznymi stirkerami, którzy nie są także ułomkami w obszarze zapaśniczym i parterowym. Na początku spodziewam się wyraźnje przewagi Soriano i myslę, że jest zbyt dynamicznym, mocno uderzającym strikerem by nonszalancki w obronie Todorovic się na tym nie przejechał. Punahele jest z pewnością najlepszym zawodnikiem z jakim się mierzył, a widziałem już go w opałach. Sądzę, że bardzo dobre kombinacje bokserskie przeplatane z groźnymi kopnięciami ze strony Soriano będą w początkowej fazie walki zbyt dużym zagrożeniem. Jeśli Todorovic przetrwa pierwszą rundę, może przejąć stery walki ale wcale nie byłbym też tego pewien. Typuję minimalnie Hawajczyka.

Joaquin Buckley vs Alessio di Chirico
Buckley to za szybki, za eksplozywny, za mocno bijący i kreatywny zawodnik dla Włocha próbującego odbić się po trzech przegranych. Alessio nie jest technicznie złym zawodnikiem, ale nie widzę zbytnio aspektu w którym mógłby zagrozić Joaquinowi, może poza tym że jednak ma czym uderzyć, a Buckley w atakach bywa mniej lub bardziej chaotyczny. Di Chirico jest dość łatwy do trafiania co z takim eksplozywnym dzikiem jak Joaquin, nie wróży dobrze i myślę że walka ta skończy się w pierwszej rundzie.

Santiago Ponzinibbio vs Jingliang Li
Dwóch zawodników walczących dość podobnie, są solidnymi zapaśnikami i grapplerami ale nie sądzę by ta walka przebiegała gdzie indziej niż w stójce, gdyż obu nie jest łatwo obalić i skontrolować. Oczywiście niewiadomą jest Ponzinibbio, nie wiadomo w jakiej wyjdzie formie, ale jeśli w zbliżonej do tej sprzed paru lat, to powinien górować w niemal każdym aspekcie i narzucić dużą presję na Chińczyka. Kto jednak wie, Jingliang uderza mocno, Santiago da się trafić, a prawdopodobne jest iż wróci zardzewiały. Niemniej, myślę że doskonale składający kombinacje bokserskie, siekający atomowe low-kicki oraz świetnie pracujący na nogach Ponzinibbio będzie tu efektywniejszy jako strona agresywniejsza i uda mu się zakończyć tę walkę przed czasem.

Carlos Condit vs Matt Brown
Starcie dwóch weteranów, Brown będzie miał przewagę zapaśnicza, podejdzie do walki zdecydowanie agresywniej, rzecz jednak w tym że jest wolniejszy, a aby sprowadzić Carlosa najprawdopodobniej będzie musiał go zamknąć na siatce gdyż do dynamicznych zapaśników nie należy. Condit jest natomiast mobilny, utrzymuje dystans, świetnie składa kombinacje kick-boxerskie, podczas gdy wydaje się nawet na tym etapie kariery dużo bardziej wytrzymały, a Brown jest dość podatny na ataki na korpus w których lubuje się Carlos. Nie skreślam absolutnie Matta, może on to wygrać klinczersko, zapaśniczo, ubić za pomocą ground’n’pound, ale delikatnie skłaniam się w stronę Condita.

Max Holloway vs Calvin Kattar
Kattar jest lepszym bokserem, ale nie wydaje mi się by Blessed odstawał pod tym kątem niesamowicie znacząco, to także bardzo dobry, szybki, techniczny bokser, który rewelacyjnie przeplata ciosy na korpus z tymi na głowę. Rzecz jednak w tym, że ciosy Kattara ważą zdecydowanie więcej, a defensywnie jest raczej lepszy pomimo dużej mobilności oraz świetnej kontroli dystansu Maxa. Wydaje mi się jednak że Holloway będzie miał sporą przewagę w arsenale kopnięć, który może wykorzystywać z dużym luzem, bez obawy o wylądowanie na plecach. Obaj zaczynają dość wolno, próbując rozczytać rywali, ale to Max w początkowej fazie będzie kontrolować oktagon, w późniejszej zaś jego aktywność, tempo, presja, ataki na korpus narzucone na przeciwnika mogą zacząć się na nim odbijać i stery walki przejmie właśnie Blessed. Minimalnie postawię na to iż to on wygra przez decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *